VYBERTE SI SPRÁVNÝ ODSTÍN

Herbatint vyrábí celkem 36 odstínů, v Česku a Slovensku jich je momentálně v prodeji třináct. Čím vyšší číslo barvy, tím je odstín světlejší (například 1N je černá, 9N blond). Písmeno pak značí řadu odstínu:

N - přírodní odstíny

D - zlatavé odstíny

R - měděné (rezavé) odstíny

M - mahagonové odstíny

C - popelavé odstíny

FF - módní odstíny

Jak vyjde výsledná barva, velmi záleží na podkladové nebo přírozené barvě vlasů. Barvy Herbatint jsou přírodnější alternativou barev a nejde s nimi radikálně zesvětlit, maximálně o dva odstíny oproti přirozené barvě.

Dle zpětné vazby od českých a slovenských zákaznic doporučujeme vybrat světlejší odstín, také z toho důvodu, že obarvit na tmavší je vždy jednodušší, než naopak :). Navíc barva může chytat trochu jinak na vlasy barvené chemickými barvami nebo hennou, pokud není zcela vymytá či odrostlá. Chemické barvy struktru vlasu trochu poničí a výsledná barva pak může být tmavší. Henna zase vlas obalí a barva se pak hůře dostává do struktury vlasu. Více si přečtěte na stránce Jak barvy Herbatint aplikovat.

Pokud máte střední až vysoké procento šedin a vyberete si popelavý (C), měděný (R), zlatavý (D), mahagonový (M), nebo módní (FF) odstín, pro optimální pokrytí šedin doporučujeme smíchat váš vybraný odstín (například 7R, 30 ml) s korespondujícím odstínem ze série přírodních barev (tedy 7N, 30 ml). Čím vyšší procento šedin máte, tím větší procento přírodní řady (N) byste měli použít. Vždy ovšem respektujte poměr při míchání barvící emulze a vyvíjecí emulze 1:1.

 

S barvami Herbatint se také nemusíte bát experimentovat a vytvořit si svůj originální odstín. Můžete smíchat různé odstíny (nejen ze stejné řady), Více se dočtete opět na stránce Jak barvy Herbatint aplikovat.